Azzal, hogy a hét közepén eldőlt, öt magyar úszóváltó indulhat a nyári játékokon, a Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) számítása szerint már 155 hazai sportoló nevezhető a londoni versenyekre. A Magyar Olimpiai Bizottság váltónként két tartalékkal kalkulál, így az úszócsapat létszáma jelenleg 34 fő lenne, de nem biztos, hogy ennyien ki is utaznak majd. Ezt támasztja alá Kiss László szövetségi kapitány szerdai nyilatkozata, mely szerint 25-26 fős lehet a londoni magyar úszócsapat. A bizonytalanságot az okozza: egyelőre nem lehet tudni, hogy az A-szintesek mellett hány B-szintes lesz ténylegesen benevezhető. A MOB egyébként minimálisan három aranyérmet és összesen tíz dobogós helyet vár, illetve 94 olimpiai pont megszerzését tűzte ki célul Londonban.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!