Más oktatási intézményektől eltérően a szombathelyi Paragvári utcai Általános Iskolában június elsején elballagtak a nyolcadikosok és befejeződött a tanítás. A rövidítésre azért volt szükség, mert az iskola egy 220 millió forintos beruházás keretében megújul: a munkák már április eleje óta zajlanak, az épületen 150 ablakot kicseréltek, most következnek a homlokzati munkálatok, a vizesblokkok felújítása és a tető javítása, valamint az akadálymentesítési munkálatok is elkészülnek az évkezdésre – tájékoztatott Kőváriné Fekete Marietta igazgatónő. Sok szülőnek – főleg a kisgyermekeseknek – azonban gondot okoz a meghosszabbított nyári szünet, ezért az alsó tagozatosok számára június 15-ig ügyelet biztosít az iskola.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!