Parlagon hever az egykori üdülő, befejezetlen lakóépületek sorakoznak az udvarban. A jobb napokat is látott területet biztonsági szolgálat felügyeli. A korábbi építő cég csődbe ment, mostanra új tulajdonosa van a bekerített parknak és az épületeknek. A városi képviselők nemrég tárgyalták a városrendezési terv módosítását, amely tíz évenként kötelező feladat. A településtervező elmondása szerint az egykori SZOT üdülő új tulajdonosa kérte, hogy a terület kertvárosi, lakóövezeti besorolást kapjon, a korábbi üdülőövezeti helyett. A kastélykertben új épületet elhelyezni nem lehet, de a főépület bővíthető. Ez utóbbira az új tulajdonos már kért is építési engedélyt.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!