Az Ausztriában élő magyar származású festőművésznek, Gerencsér Lajosnak a szombathelyi büntetés-végrehajtási intézetben az elmúlt hónapban megnyílt kiállítását szombattól az AGORA Művelődési és Sportházban láthatja a közönség. A kiállítást szombaton Herendi Helga, a Szépművészeti Múzeum munkatársa nyitotta meg. Az ajánló szerint a Rácsok mögötti kívánságok és a Könyvek Könve című kiállítás "az elítéltek esztétikai nevelésére, továbbá a festészeti alapismeretek bemutatására irányul".
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!