Állandó monitoring alá helyezheti az Európa Tanács hazánkat. Ezt eddig csak az ET-hez csatlakozni vágyó országokkal szemben alkalmazták - írja a Népszabadság Online. A lap Harangozó Gábort, az Európa Tanács magyar delegációjának szocialista tagját idézi, aki szerint a közgyűlésben többségben van az a vélemény, hogy meg kell indítani a monitoring eljárást. A politikus kérdésükre kifejtette: a néppárti frakció fele is így gondolkodik, és a konzervatív tömörülés sem bánná, ha megindulna. Harangozó megítélése szerint nem valószínű, hogy bármi megakadályozhatja az eljárást, hacsak a magyar kormány nem módosít érdemben az EU által sokat kritizált törvényeken és nincs pozitív elmozdulás. A teljes cikk itt olvasható.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!