Világmárkák pár forintért – az interneten bukott le az eladó. NAV Nyugat-dunántúli Regionális Adó Főigazgatósága arról tájékoztatta rádiónkat, hogy az internetet böngészve került az adóellenőrök látókörébe az a magánszemély, aki rendszeresen adott el márkás divatcikkeket, ám bevételei után nem fizetett adót. Az adóhatóság egyre több vizsgálatot végez internetes kereskedelmet folytatók körében, így került a képbe egy Zala megyei magánszemély is, aki bevallásában csupán ingó értékesítéséből származó jövedelmet vallott. Nyilatkozata szerint a vizsgált időszakban gyesen volt és a gyerekei kinőtt, használt ruháit értékesítette a neten. Az ellenőrzött személy két év alatt csaknem ötezer márkás divatcikket – elsősorban öveket, pénztárcát, napszemüveget, táskát – adott el, több mint 10 millió forint értékben. Az ügyben a pénzügyi nyomozók jelenleg is vizsgálódnak.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!