A kultúráért felelős államtitkár drámai hangú levélben közölte felmondását minisztériumával, úgy fogalmazott, a nemzet lélekszáma csökken, a gondok és ellenségek száma viszont növekszik. Azt írta, sokkal több indok szól távozása, mint maradása mellett. Orbán Viktor a lemondást elfogadta, arra kérte Szőcs Gézát, hogy kulturális főtanácsadójaként folytassa munkáját. Lapinformációk szerint hárman esélyesek a helyére: L. Simon László, az Országgyűlés kulturális bizottságának elnöke, Hammerstein Judit helyettes kulturális államtitkár, illetve Baán László, a Szépművészeti Múzeum főigazgatója.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!