A napokban már tanácskozott a lukácsházi Abért-tó kapcsán a Nyugat-dunántúli Vízügyi Igazgatóság, az Őrségi Nemzeti Park és a Sporthorgász Egyesületek vasi szövetsége annak kapcsán, hogy a két évvel ezelőtt átadott tó idén tavasszal elkezdett hínárosodni. A Sporthorgász Egyesületek vasi szövetsége úgy véli, megoldást jelentene, ha amurt telepítenének a vízbe, ugyanis ez a halfajta megeszi a hínárt. A Nyugat-dunántúli Vízügyi Igazgatóság mára vízminőségi vizsgálatot rendelt el a tóban, de vizsgálják a Gyöngyös-patak vizét is. Várhatóan a vizsgálati eredményeket követően újabb egyeztetést tartanak a probléma megszüntetéséről.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!