Június 16-án, szombaton már 4. alkalommal, különleges nyitva tartással várja a látogatókat a Szombathelyi Levéltár. A múzeumok éjszakáján többek között lehetőséget nyújtanak csoportosan és egyénileg is az egykori vármegyei börtön celláinak bejárására, a restauráló műhely megtekintésére, és a levéltár raktárának felfedezésére. Ezeken a programokon keresztül szeretnék bemutatni a levéltár fontosságát, hiszen sokan nem tudják, hogy itt a lakosság számára is fontos iratokat is tárolnak, például iskolai bizonyítványokat, építési iratokat - mondta Melega Miklós igazgatóhelyettes. Az érdeklődők előadásokat hallgathatnak, és egy ideiglenes kiállítást is megtekinthetnek szombaton este - tette hozzá.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!