Személyautóval ütközött ma reggel Szombathelyről Sopronba tartó személyvonat Újkérnél. A vizsgálatok szerint a gépkocsi vezetője a fénysorompó tilos jelzése ellenére hajtott a sínekre. Az ütközés következtében a férfi a helyszínen életét veszítette. A vonat utasai közül senki sem sérült meg. Az utasokat autóbusszal szállították tovább. A mozdony teljesen maga alá gyűrte a személyautót, ezért várhatóan a műszaki mentés a kora délutáni órákig is eltarthat. A sérült mozdonyt Bükre vontatják, a személyautó roncsait pedig a Szombathelyi Tűzoltóság 21 tonnás daruja tudja csak leemelni a sínekről. A mentés ideje alatt vágányzár van érvényben, az utasokat Lövő és Bük között vonatpótló autóbuszok szállítják.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!