Szombathelyen tartja kétnapos ülését mától a Magyar Református Egyház Generális Konventje, a magyar reformátusok legfőbb törvényhozó testülete, szerdán pedig Körmenden jubileumi ünnepséget rendeznek - közölte Szabadi István körmendi református lelkész az MTI-vel. Az évente ülésező generális konvent ülését azért tartják most a nyugati határszélen, mert a Dunántúli Református Egyházkerület megalakulást 1612. június 19-20-án a körmendi várkastélyban tartott zsinaton mondták ki. Az elnökség hétfői ülése zártkörű, az összejövetel hivatalos megnyitóját kedden tartják. A rendezvényen, amelyen Bölcskei Gusztáv püspök, a Magyarországi Református Egyház zsinatának lelkészi elnöke mond beszédet, 150-160 magyar és külhoni református lelkész vesz részt.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!