A Tárki Társadalomkutatási Intézet legújabb reprezentatív felmérése szerint a magyar lakosság negyede pénzhiány miatt marad el közüzemi számlájával vagy hiteltörlesztésével, és ez az arány a tavaly májusban végzett kutatásokhoz viszonyítva változatlan. A 2012 májusban készített kutatás eredményei alapján az látszik, hogy akinek a rezsi kifizetése gondot jelent, az egyéb hiteleit sem tudja rendezni, ugyanis a lakáshitel-törlesztéssel későknek a 80, az egyéb hitel törlesztésével elmaradók 88 százalékának okozott nehézséget a közüzemi számlák időben történő kifizetése. A kutatást összegző közlemény szerint a legrosszabb helyzetben a munkanélküliek és az észak-magyarországiak vannak, mert csaknem felük (48 és 46 százalékuk) megtapasztalta az elmúlt egy évben a tartozás itt vizsgált formáit, de igen magas a tartozók aránya a közép-dunántúliak (32), a megyeszékhelyen élők (32) és a nagy, legalább ötfős háztartásokban élők (39 százalék) körében is.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!