Szombathelyen is a napokban tartják a középiskolai beiratkozásokat, ahova a diákoknak vinniük kell a diákigazolványuk igényléshez azt az igazolást, ami mutatja, hogy már jártak az okmányirodában, és elkészült róluk az ahhoz szükséges fénykép. Az év eleje óta vezették be ezt a rendszert, hogy nem kell fényképészhez menni, hanem az okmányirodák ingyen elkészítik a fotókat, és a digitális felvételről egy igazoló lapot kapnak az iskolások, amivel aztán már az adott tanulmányi intézet igényli meg számukra az okiratot – mondta el Németh Adrienn irodavezető. Azonban a fényképek elkészítéséhez is előre időpontot kell kérni a hivataltól.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!