A Veszprém megyei Dabroncon tavaly szeptemberben ketten a helyszínen meghaltak, négyen megsérültek, miután munkavégzés közben áramütés érte őket. A baleset legsúlyosabb sérültjét a helyszínen újraélesztették, de januárban a szombathelyi kórházban meghalt. A hozzátartozók áprilisban kérték új eljárás megindítását a Vas Megyei Kormányhivatal munkavédelmi és munkaügyi szakigazgatási szervétől - tájékoztatta Czeglédi Csaba, a család jogi képviselője az MTI-t. A család az eljárás első eredményeként megkapta a visszamenőleg járó baleseti táppénzt az egészségbiztosítási pénztártól. Tájékoztatott arról is, hogy a szombathelyi család a munkaügyi bíróságon pert indított az építőipari vállalkozás ellen, az első tárgyalás jövő kedden lesz.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!