A szentgotthárdi civil környezetvédő szervezet a Zöld Szentgotthárd program keretében haszonkölcsön-szerződést kötött a várossal, és az Akasztó-dombon kapott területen őshonos gyümölcsfák telepítésébe kezdett. Az egyesület aktivistái 26 fát helyeztek el a kötött, agyagos talajba. Az alma, cseresznye, körte, szilva és ringló fák mellett gondolkodnak a bővítésen is: pogácsaalma, csörgőalma, mosánszki és húsvéti rozmaring még hiányzik a kertből, illetve az egyik sarokba tavasszal fűszernövényeket ültetnek. Gyerekeknek, érdeklődőknek – előzetes egyeztetést követően – szívesen megmutatják a kertet. Amennyiben a fák erősnek bizonyulnak, s évek múlva termőre fordulnak, juttatnak belőlük az óvodásoknak, iskolásoknak. Kísérletező kedvűek nyugodtan kopogtathatnak oltóvesszőkért is – olvasható a Pronas honlapján.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!