Hála a hűségért

Mindenkinek van egy darabja az országból, a hazából, aminek gondját kell viselje- hangsúlyozta Hende Csaba honvédelmi miniszter a Klapka György Lovas Polgárőr és Hagyományőrző Egyesület által szervezett lovas emléktúrán június 30-án, Nardán – olvasható a kormány.hu-n. A honvédelmi miniszter elmondta, otthon érzi magát a Vas megyei településen, hisz nem először jár itt. Méltatta a helyiek kiállását és hozzátette: a hála legmagasabb foka jár ki az ittenieknek a hűségükért. Kevéssé ismert, hogy Szombathelytől néhány kilométerre volt néhány falu, amely nem nyugodott bele a trianoni döntésbe és háromévnyi küzdelem után elérte, hogy mégis Magyarországhoz tartozhasson. Érdekesség, hogy e falvak lakosainak többsége nem is magyar, hanem horvát és német nemzetiségű volt és az ma is. Ennek emlékére szerveztek idén – hagyományteremtő szándékkal – lovas emléktúrát. A túra állomásai Narda, Felsőcsatár, Vaskeresztes, Horvátlövő és Pornóapáti voltak.

Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!

A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek