Vas megyei fiatalok is segítenek a Balatonnál. A főszezon kezdetével a Magyar Vöröskereszt is elindította elsősegélynyújtó szolgálatát a Balatonnál. A nyugat-dunántúli fiatalok – köztük 15 Vas megyei - július 27-től, augusztus 2-ig segítenek a magyar tengernél, akiket az északi strandokon lehet majd megtalálni. Az önkéntesek mielőtt munkába állnának, először vízi mentő képzést kapnak, valamint felelevenítik az alapfokú elsősegélynyújtó ismereteiket is. A vasi fiatalokat elsősorban apróbb sérülésekkel, napégéssel, vágással, horzsolással keresik meg a strandolók – mondta el rádiónknak Kenedli Csilla a Vöröskereszt Vas Megyei vezetője. Hozzátette: megyénkben kiemelkedő az ifjúsági vöröskereszt tevékenysége, ezért várhatóan a későbbiekben is részt vesznek majd a balatoni segítségnyújtásban.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!