A hét végén a szombathelyi tűzoltóság elmúlt 140 évére emlékeznek a Vas Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság és a Szombathelyi Katasztrófavédelmi Kirendeltség szervezésében. A jubileumhoz kapcsolódva hétfőn nyílt meg a Megyei Művelődési Központban az a kiállítás, amelyen a tűzoltósággal, tűzoltással, azok történetével kapcsolatos bélyegeket, képeslapokat láthatnak az érdeklődők. Szombaton délelőtt emléktábla avatással zárul a rendezvénysorozat: a régi tűzoltó laktanya helyén álló 14 emeletes épületnél, később pedig tűzoltóság főbejáratánál ünnepelnek a tűzoltók.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!