Ünnepi programsorozat zajlik ma és szombaton a szombathelyi tűzoltóság 140 éves fennállásának alkalmából. Július 6-án, pénteken 10 órakor a régi tűzoltólaktanya helyén álló 14 emeletes épületnél emléktáblát helyeznek el. 11 órakor a jelenlegi tűzoltólaktanya főbejáratánál emléktáblát avatnak, majd 11.30-kor a felújított gépjárműfecskendő ünnepélyes átadása zajlik. Ekkor tűzik ki a nemzeti lobogót a tűzoltóság épületének a tornyára. Másnap, július 7-én, szombaton 8.30-kor koszorúzással kezdődik a program a Szent Márton temetőben, Brutscher József tűzoltóparancsnok sírjánál, majd 9 órától indul a temetőtől a fúvószenével kísért felvonulás a Fő téren keresztül az MMIK-ig. 10 órakor kezdődik az ünnepi állománygyűlés az MMIK-ban, 11.45-től pedig látványos bemutatók zajlanak az MMIK épülete előtt. Szerelési bemutatót tart a CTIF női csapat, majd retro mentési bemutatóval érkezik a Bozsok ÖTE, végül Szombathely HTP tűzoltási bemutatójával zárul a program.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!