A Kölcsey Ferenc Gimnázium hárommillió forint pályázati támogatást nyert referencia intézmény kialakítására, melynek egyik célja, hogy az ún. „jó gyakorlatok” továbbadásával, elterjesztésével segítsék a közoktatási intézmények fejlesztő munkáját. A gimnázium két „jó gyakorlata”: az idegen nyelv tanulását élményszerűvé tevő városismereti program; valamint a Körmend és környéke elnevezésű témahét – számol be a város havilapja. A pályázat másik célja olyan mentorpedagógusok továbbképzése, akik a referencia-intézményi pályázat megvalósulását, fenntartását biztosítják, a partnerintézményekkel való megismertetését segítik, továbbá a felsőoktatásból szakmai gyakorlatra érkező hallgatókat felkészítik.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!