Az Országos Meteorológiai Szolgálat Vas és Zala megyére másod-, az ország összes többi területére harmadfokú figyelmeztetést adott ki a tartós hőség miatt. Az UV-B sugárzás maximuma várhatóan az extrém szint alatt marad, de így is nagyon erős lesz, így normál bőrtípusnál már 15-20 perc napon tartózkodás esetén is bőrpír keletkezhet. Jenki Szilvia, az Országos Meteorológiai Szolgálat munkatársa az MTI-nek azt mondta: a hét elején folytatódik a kánikula, majd keddtől lassú enyhülés kezdődik. Az országos tiszti főorvos utasítása értelmében a múlt szombat óta tartó hőségriadó hétfő éjfélig van érvényben.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!