Az LMP szerint a kormánytöbbségnek vissza kellene vonnia a sárgacsekk-adót és elölről kezdeni a tervezést - írta az MTI-hez hétfőn eljuttatott közleményében Scheiring Gábor. A politikus az adót igazságtalannak és dilettánsnak nevezi. Hangsúlyozza, hogy azzal végeredményben az emberek és kisvállalkozások hétköznapi befizetéseit és átutalásait fogják "megsarcolni". Szavai szerint minden bizonnyal ez lesz a következő nagy kormányzati kudarc az egykulcsos adó után.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!