Ennek fő oka az, hogy többen vesznek részt a közlekedésben. Az elmúlt hetekben viszont, a hőség ellenére, nem tapasztaltak ilyet a szombathelyi mentők. Ennek az lehet az oka, hogy az emberek komolyan veszik a figyelmeztetéseket, óvatosabbak, és akinek nem feltétlenül muszáj, az nem indul útnak. Dr Lórántffy Mária regionális orvosigazgató rádiónknak elmondta, a reakcióidőnk csökkenése ellen tehetünk, ha használjuk a klímát, anélkül, hogy a különbség 10 foknál több lenne a belső és a külső hőmérséklet között. Ezenkívül fontos, hogy tartsunk magunknál alkoholmentes, alacsony cukortartalmú folyadékot, és ha úgy érezzük, hogy bágyadtak, fáradtak vagyunk, árnyas, szellős helyen tartsunk pihenőt.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!