A zsidó hitközség múzeumot akar létrehozni Szombathelyen. Ebben összegyűjtik a Vas megyei zsidóság tárgyi emlékeit. A múlt megőrzése, átörökítése mellett fontos szempont számukra, hogy a múzeum egyben a holokauszt emlékhelye is legyen. Egykor Vas megye 12 településén működött zsidó hitközség, ma már csak Szombathelyen. A települések önkormányzatainak írtam levelet, tájékoztatást kértem a hajdani relikviák hollétéről – mondta Márkus Sándor elnök. Vasvárról a múzeumtól, Kőszegről a polgármesteri hivataltól gyors válasz érkezett – tette hozzá. Márkus Sándor szerint valamikor ősszel várható az avatás. A múzeum kialakításához most pénzt gyűjtenek.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!