Új tulajdonosa lesz az egykori posztógyár igazgatósági épületének. Megszületett ugyanis az egyezség az önkormányzat és a vásárló között, de még nem írták alá a szerződést. Márciusban egy kft. bejelentette vételi szándékát, de soknak tartotta az értékbecslésben megadott 32 millió forintos árat. Az érvényes szabályozás szerint a testület maximum 25 százalékkal csökkentheti az eladási összeget. Hosszas vita után 20 százalékos mérséklést, vagyis 25,6 millió forintot szavaztak meg. Ennek ismeretében adta be a kft. a vételi szándékát.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!