Szombaton avatták és szentelték fel a helyi evangélikus gyülekezet templomához épített harangtornyot és a hozzá tartozó 80 kilós harangot. A többségében evangélikus falu 1956-ban épített magának egy torony nélküli templomot. Amikor a gyülekezet 1997-ben jelezte az állam felé, hogy nem tart igényt korábbi ingatlanjaira, megállapodást kötöttek, hogy meghatározott időn belül kárpótlásként 18 és félmillió forintot utalnak a számlájára. A pénz 2011 végén meg is érkezett, így nekiláthatott a község ahhoz, hogy az imaházhoz tornyot állítsanak, amibe természetesen új harang is került. Szombaton délelőtt ünnepi istentiszteleten szentelték fel mindkettőt.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!