Július 5. és 13. között három csoportban látogattak el Szombathelyre, Szent Márton szülőhelyére a pápa védelmét és a Vatikán határainak őrzését ellátó 110 fős Svájci Gárda tagjai. Az alakulat tagjai megtekintették az egyházmegyei kiállításokat, gyűjteményeket, a püspöki palotát és a székesegyházat. Természetesen szabad programra is lehetősége nyílt a fiataloknak, így az esti órákban többen indultak rövid városnézésre. Július 13-án szentmisén vettek részt, és lerótták tiszteletüket védőszentjük előtt. Felsőcsatári látogatásuk után elbúcsúztak hazánktól, és Szlovákiában folytatták útjukat.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!