A választói névjegyzék szerint alig száz református él a városban, ennek ellenére felújítják az épületet. Két lehetőség közül választhattak: vagy lebontják a teljesen tönkrement házat, vagy újjáépítik. Az utóbbi mellett döntöttek. Eddig ötmillió forintot fordítottak rá, igaz, ez csak úgy volt elég, hogy amit lehetett, a gyülekezet tagjai végeztek el. Most a tetőfelújítás következik. Ez 2,2 millió forintba kerül majd. Felét sikerült egyházon belül pályázatból előteremteni, további lehetőség lesz az önkormányzattal együtt olyan kölcsönt felvenni, amelynek nincs kamata. Azután következik majd az alsó szint. Ott lesz egy iroda, és egy vendégszoba is. Végül az épület külső vakolásával fejezik be a felújítást.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!