A Pálos Károly Szociális Szolgáltató Központ és Gyermekjóléti Szolgálat munkatársai közül ketten egész évben keresik az utcán kallódó fiatalokat, és megpróbálnak nekik hasznos programokat ajánlani. Mivel nyáron megnövekszik a csellengő gyerekek a száma, így erre az időszakra, idén először négy önkéntest is bevontak a munkába. Az utcán lévő gyerekek többsége 10-15 éves, többségük unalmában lézeng az utcán - mondta el rádiónknak Dénes Tímea intézményvezető helyettes. Ezért a szociális munkások olyan programokat próbálnak szervezi és ajánlani nekik, ami az ő igényeikhez igazodik. Gyakran szerveznek kirándulásokat, vetélkedőket, focibajnokságot. Ezek a programok általában sikeresek - tette hozzá a szakember.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!