A Szombathelyi Erdészeti Zrt. levágatta a veszélyes ágakat Szentkúton, a parkerdőben megerősítette a domboldalt, a stációk visszakerültek a helyükre, és épül az új szabadtéri színpad is. A Vasvár – Szentkút parkerdőre az év elején fejlesztési tervet készíttetett az erdőgazdaság, amely részben a parkerdő megújítására, részben a 70-es években épített színpad felújítására irányult. A kivitelezési munkákra pályázatot írtak ki, külön a régi színpad felújítására és lefedésére, külön a parkerdő fejlesztésére. A színpad meglévő lábazatának megerősítése már korábban elkészült, most a lefedésén dolgozik a vállalkozó. Az erdészeti Zrt. saját forrásaiból fedezi mindezt, mert fontosnak tartja a Vas megyei állami erdők közjóléti funkcióinak megőrzését és fejlesztését.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!