Körmendi Fúvószenekar: 120 év és arany minősítés. Körmenden 1892. július 21-én hangzott fel először az Önkéntes Tűzoltó Egyleten belül akkoriban létrehozott Körmendi Tűzoltó Zenekar muzsikája, éppen 120 éve. Kiállítással, koncerttel, vendégzenekarokkal és minősítővel ünnepelte meg ezt a jeles alkalmat a Városi Fúvószenekar Egyesület. Dohos László, az Országos Fúvószenekari és Mazsorett Szövetség elnöke a köszöntő után kihirdette a minősítés eredményét is. Ennek értelmében a Körmendi Fúvószenekar a „B” kategóriában arany minősítést kapott, tehát az ünneplésre nem csak a jubileum, de ez a szakmai elismerés is okot adott.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!