Ezúttal nem a gyógy-, hanem az ivóvíz az, amelyet vizsgáltak. Nem a minőségét, hanem a mennyiségét. A nyári napokon a megnövekedett turistaforgalom, és a helyi lakosok fogyasztása erősen megterheli a rendszert. Azonban megnyugtató eredmény született. A hónap elején megdőlt a városban a víztermelési rekord. A helyi vízszolgáltató több mint 3500 köbméter vizet szállított a fogyasztóknak. A felújított kutakkal és a Hegyközségben létesített új vízbázissal a rendszer jól bírta a terhelést.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!