Októbertől lesz mellkas sebészet is a győri kórházban, így a betegeknek nem kell Szombathelyre vagy Budapestre utazni. Az intézményhez szerződtetik ugyanis Molnár F. Tamás professzort, a pécsi klinika vezető mellkas sebészét – írja a Kisalföld. A mellkas sebészet indulását követően már csak egyetlen fehér folt marad a Győr-Moson-Sopron megyei egészségügy területén, ez pedig a szívsebészet. Jelenleg a rákos vagy egyéb speciális tüdőbetegséggel küzdő betegek műtéti beavatkozását a környéken Szombathelyen vagy Budapesten tudják elvégezni.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!