Óvatosságra intik az autóvezetőket, mivel az augusztus eleji szaporodási időszakban az átlagosnál is nagyobb a veszélye, hogy a szokásosnál óvatlanabb őzzel találkozzanak a közutakon Vas megyében is. - közölte a SEFAG Erdészeti és Faipari Zrt. pénteken az MTI-vel. A legveszélyesebb időszakban - a kora délutáni óráktól a másnap késő reggeli órákig - a közutakon szinte bármikor megjelenhet egy őz. Ezért arra hívják fel a közlekedők figyelmét, hogy fokozottan vigyázzanak, és ne csak a szűk útpadkát, hanem annak jobbra és balra belátható részét is figyeljék, a növényzettel takart útszéleken pedig a baj elkerülése érdekében csökkentsék a sebességet. Vaddal való ütközés esetén a terület vadgazdálkodóját is értesíteni kell.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!