Nem büntetik a szökőkútban fürdőzőket Szombathelyen. A közterület felügyelet a nagy meleg miatt elnéző a vasi megyeszékhelyen, és nem bünteti azokat, akik a város szökőkútjait használják arra, hogy a hőségben kicsit lehűljenek. Azonban fontos tudni, hogy komoly közegészségügyi kockázata van annak, ha valaki ilyen vízben fürdik, és azt csak saját felelősségre teheti. Kassai György szolgálatvezető azt is elmondta, hogy bár azért sem büntetnek meg senkit, ha a kutyákat is beengedik a vízbe, de itt még inkább érvényes, hogy egészségügyi kockázatot jelent a fürdőzés. Annak ellenére, hogy jelenleg nem büntetik, a közterületeken lévő szökőkutakban a fürdőzést, alapvetően ez köztisztasági szabálysértés.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!