Az egykori posztógyár igazgatási épületét egy kft. vásárolta meg. Az értékbecslő alapján megállapított 32 millió forintos árat a vevő túlzottnak tartotta, ezért azt a képviselők – az érvényes szabályozás szerint 20 százalékkal mérsékelték, és ez lett az eladási ár is. Indoklásként elhangzott, hogy évek óta nem volt vevői érdeklődés az épületre. Júliusban az ingatlan hasznosítása érdekében a rendezési tervben meghatározandó besorolásra a vásárló módosítási kérelmet nyújtott be az önkormányzathoz. Azt kérte, hogy a jelenlegi gazdasági, kereskedelmi szolgáltató terület besorolás helyett az igazgatási épület olyan kisvárosi lakóterületi kategóriába kerüljön, ahol a kereskedelmi és szolgáltató funkciók mellett lakásokat is lehet építeni. A változtatást a képviselők megszavazták.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!