Veszélybe került a kőszegi hulladéklerakó működése, mert a korábban kiadott engedély szerint előírt gázkezelő rendszer nem készült el. Szeptember 20-ig be kell mutatni a rendszer működését, ezért sürgősségi előterjesztésben tárgyalták a képviselők a gázkezelő kiépítését. Mostanra elkészültek a minimális működéséhez szükséges tervek, és az építésre ajánlati ár is érkezett nettó 21 millió forintért. A beruházási összeggel a városüzemeltető cég nem rendelkezik, ezért kérte a városgondnok az önkormányzat 11 millió forint összegű támogatását. A hatósági előírás ismeretében a képviselők vita nélkül szavazták meg a kért támogatást.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!