Harmincéves szőlőültetvényt csonkítottak meg ismeretlenek a Villa Sandahl borászatnál Badacsonyban. A kárt egyelőre nem lehet felbecsülni, mert nem tudni, hogy az ültetvény életképes marad-e - közölte Földi Bálint, a borászat munkatársa csütörtökön az MTI-vel. Elmondta: ahogy arról az index.hu is hírt adott, a harmincéves ültetvény megcsonkítását hétfőn reggel vették észre. A helyi termelők tulajdonában lévő, de svéd borászat által gondozott rajnairizling-ültetvényt mintegy fél hektáron a föld felett 10-20 centiméterrel lemetszették.
A borászat kára milliókra tehető, Földi Bálint véleménye szerint azonban a nagyobb kár az lesz, ha a régi, értékes ültetvény a barbár beavatkozás miatt elpusztul. Hangsúlyozta, kizártnak tartja, hogy szőlő- vagy bortermelő ember csonkította meg az ültetvényt, mint ahogyan azt is, hogy szakmai rivális állna a háttérben.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!