Augusztus 20-án a Szent István király szobornál fél 9-kor ünnepi szentmisével kezdődik a városi megemlékezés. Misét celebrál és szentbeszédet mond: dr. Veres András megyéspüspök. Ezt követi a kenyéráldás, illetve az új kenyér kínálása. 10 órakor katonai tiszteletadás mellett vonják fel az országzászlót. Az ünnepi műsorban közreműködik a TenSing Savariae, a Nyugat-magyarországi Egyetem Savaria Egyetemi Központ Szökős Néptáncegyüttese, a Jurta Zenakar, Szombathely Város Fúvószenakara, a MH 12. Arrabona Légvédelmi Rakétaezred Díszalegység, illetve a Szombathelyi 11-es Huszár Hagyományőrző Egyesület. Ünnepi beszédet mond Balog Zoltán miniszter, Emberi Erőforrások Minisztériuma. A megemlékezés koszorúzással zárul.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!