1945 márciusában a Vas megyei Kálvária-hegy lábánál, bunkerben rejtették el a Szent Koronát. Száműzetése előtt Kőszeg volt a korona utolsó magyar tartózkodási helye. A bunker és környezete elhanyagolt volt, mindössze egy emléktábla őrizte e történelmei esemény emlékét. Most, egy beruházásnak köszönhetően helyreállították a koronaőrzési helyet. Látogathatóvá vált a belső tér, megszépült és kivilágították az alagút egy részét, s az eredeti állapothoz hasonló tégla járófelületet is kialakítottak – számol be a templom.hu. A bunker melletti interaktív információs tábla a kőszegi bakancsos turizmust kívánja népszerűsíteni, bemutatva a legfontosabb túraútvonalakat, látnivalókat. A koronaőrző helyet a mai napon, államalapító Szent István tiszteletére rendezett ünnepségen adják át.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!