Július 1-től új struktúra szerint működik az egészségügy, amelyben az ÁNTSZ oly módon határozta meg az egészségügyi szolgáltatók területi ellátási kötelezettségeit, hogy az országban ne legyen lefedetlen térség. Őriszentpéterről csecsemő- és gyerekgyógyászati gondokkal a zalaegerszegi, tüdő-, mellkassebészeti problémákkal Szombathelyre kell menniük a betegeknek. Az alsószölnöki páciensek a legtöbb ellátást a Markusovszky kórházban vehetik igénybe, égési sérülésekkel Győrbe kell menniük. A velemérieknek a legtöbb betegséggel Zalaegerszegre kell utazniuk, az idegsebészeti, a reumatológiai ellátást és a sugárterápiát viszont Szombathelyen vehetik igénybe. A bobai lakosok nagyrészt a Markusovszky kórház ellátási területéhez tartoznak, viszont a szülészeti-nőgyógyászati kezeléseket Celldömölkön vehetik igénybe. Szívsebészeti gondokkal a közel 70 kilométer távolságra lévő Zalaegerszegre kell utazniuk. Az átalakítás óta a feladatszám nem emelkedett a mentőknél, viszont a futási idő és a betegek utazási ideje megnőtt. Bizonyos betegségekkel a Celldömölk, a Szentgotthárd és a Körmend környékén élőknek kell főként többet utazniuk, hiszen eddig őket ellátták a kis kórházakban is.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!