Mivel a tavalyi statisztikai adatokhoz viszonyítva jelentősen megnőtt az ittasan balesetet okozó járművezetők száma megyénkben, a Vas Megyei Rendőr-főkapitányság munkatársai a szabályszegők kiszűrése, illetve a szabálysértések visszaszorítása érdekében koncentrált ellenőrzést hajtottak végre a közelmúltban a megye közútjain. Az akcióban tíz rendőr vett részt, akik pár óra leforgása alatt három gépjárművezetőt és hat kerékpárost is ittas közlekedésen kaptak. Az ellenőrzés ugyan eredményes volt, de továbbra is sok, az ittasságra visszavezethető közúti közlekedési baleset, ezért hasonló jellegű koncentrált rendőri jelenlétre lehet számítani az elkövetkező hetekben is a megye útjain, kiterjesztve az ellenőrzést a passzív biztonsági eszközök használatának meglétére is.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!