Főképp az előzetes választói feliratkozás bevezetéséről lehet vita a jövő héten a Fidesz-KDNP kihelyezett frakcióülésén Sárváron. A Fidesz-frakció jó része és a KDNP-frakció nem ellenzi az előzetes feliratkozás intézményét - írja a Népszabadság. A napilap munkatársát úgy tájékoztatták, hogy a Fidesz-elnökség nagy része a választói feliratkozás terve mellett áll, de az a véleményük, hogy kellő óvatossággal kell megszövegezni a törvényjavaslatot. A lap információja szerint Áder János még köztársasági elnökké választása előtt indokoltnak látta a bevezetését, arra hivatkozva, hogy az intézmény a külhoni magyar állampolgárokra és a kisebbségekre is érvényes lesz. Harrach Péter a lapnak megerősítette, frakciója kész arra, hogy Sárváron támogassa a törvényjavaslatot.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!