A szombaton hatodszor megrendezett városi roma napot ezúttal összekapcsolták a megyei nemzetiségi roma nappal. Dávid Attila, a Vas megyei területi roma kisebbségi önkormányzat elnöke azt mondta, fontos a mulatság - amelyet az országos önkormányzat is támogatott -, de még fontosabb a munkahelyteremtés és az oktatás a romák számára. Az elnök azt is hangsúlyozta: rendkívül fontosnak tartja, hogy az országos önkormányzat képviselői és Celldömölk polgármestere mellett Vas megye új rendőrfőkapitánya, dr. Tiborcz János rendőr-dandártábornok is megtisztelte jelenlétével az eseményt.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!