A Sárvári Környezetvédő és Természetbarát Egyesület az idén hatodik alkalommal szervezi meg a Környezetvédelmi Napot a Nádasdy vár udvarán szeptember 16-án, amelybe ezúttal a lakosságot is bevonják. Két pályázatot is meghirdettek a szervezők korábban. Az egyik, a PET palackokból készíthető szoborépítő verseny, míg a másik egy újrahasznosítási akció. Ez utóbbi célja, hogy bemutassák, a környezetünkben keletkező hulladékoknak nem kell feltétlenül a gyűjtőbe kerülnie, lehet még egy „újabb élete”. A kreatív versenyzőktől olyan alkotásokat várnak a szervezők, amelyeket újrahasznosított papír-, fém-, textil-, vagy műanyaghulladékból készítettek. A IV. környezetvédelmi napra a jelképes belépő pet palack kupak, vagy söröz doboz. A gyűjtéssel Schőberl Zsófia gyógykezeléséhez nyújtanak segítséget.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!