Alapításának ötvenedik évfordulóját ünnepelte a csepregi Nádasdy Tamás Szakközépiskola évnyitó ünnepségén a napokban - olvasható a Vas Megyei kereskedelmi és Iparkamara honlapján. Parragh László, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamra elnöke a rendezvényen azt mondta: a csepregi iskola jó példa a szakképesítést adó iskolák között ugyanis itt kétkezi szakmát tanítanak a diákoknak. Hozzátette, a szakképzés területén az elmúlt két esztendőben pozitív változások történtek, hiszen a társadalom elkezdte pozitívan értékelni a szakmát adó képzéseket. Emiatt, már tavaly is jóval több gyerek választotta az új struktúra szerinti képzéseket. A három éves úgynevezett duális képzésben az iskola és a leendő munkáltató vállalat együttesen járul hozzá a tanulók szakképzéséhez és a gyakorlati képzés nagy hangsúlyt kap. Ettől és az egyszerűbbé váló vizsgáktól azt remélik, hogy a tanulók piacképes szakmákat sajátíthatnak el.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!