Ma kezdődik az LMP tisztújítással egybekötött kétnapos frakcióülése Csillebércen. A tisztújításon a frakcióelnökség tagjairól, vagyis a frakcióvezető és a három frakcióvezető-helyettes személyéről döntenek a képviselők. Jávor Benedek frakcióvezető csütörtökön az MTI-nek azt mondta, egyelőre zajlik a jelölési folyamat, csütörtökig írásban, pénteken a helyszínen pedig szóban lehet jelölteket állítani. A politikus megismételte korábbi kijelentését, hogy újra elindul a posztért, de miután a jelölés még nem zárult le, további neveket nem mondott. Az LMP-nek jelenleg három frakcióvezető-helyettese van: Szabó Tímea, Karácsony Gergely és Mile Lajos. Az ülés második napján a frakció kiegészül az LMP országos választmányának tagjaival is. A megbeszélésen véglegesítik, hogy milyen stratégiát folytassanak az őszi parlamenti ülésszak alatt. (Forrás: MTI)
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!