Az intézmény - több mint százéves, nyolc évfolyamos iskolaként - folyamatosan működött 2007-ig. Akkor a törvényi előírások miatt szűnt meg. Az önkormányzat tavaly indította újra a községi iskolát, egyelőre az alsó tagozattal. Akkor nyolc kisdiák kezdte meg tanulmányait, az idei tanévben hatan vannak az elsősök. A két csoport tagjai összevont osztályban tanulnak. A képviselő-testület döntése alapján gróf Erdődy Ferencről nevezték el az iskolát. A névadó felmenői Pecöl alapítói voltak.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!