Több mint 11 millió forintot nyert a Móra Ferenc Városi Könyvtár általános és középiskolások tanórán kívüli szabadidős tevékenységének támogatására. A foglalkozások két féléven keresztül zajlottak. Összesen több mint 600 szentgotthárdi és kistérségi fiatalt sikerült bevonni a programba -számol be a gotthardtv.hu. Vetélkedők mellett kézműves- és honismereti foglalkozásokon vehettek részt a gyerekek, de jutott pénz a tehetséggondozó foglalkozások és egy európai uniós ismertető megszervezésére is. Az egyik legfőbb cél az volt, hogy a gyerekeket minél fiatalabb életkorban ismertessék meg a könyvtárhasználattal. A program augusztus végén lezárult, a könyvtár pedig már készül a következő pályázatra. Az intézmény 20 millió forintot nyert a könyvtár katalógusrendszerének fejlesztésére és a diákok szövegértő képességének fejlesztésére. Ez a 3 féléves program várhatóan jövő februárban kezdődik.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!