Lezárult az ELTE és a SEK közös geofizikai terepgyakorlata, melynek eredményéről a héten számoltak be kutatásban részt vevő diákok és tanárok. A két egyetem hallgatói Vaskeresztesen, Felsőcsatáron, a Pinkafolyó mentén, illetve Vép és Szombathely környékén vizsgálódtak az elmúlt hetekben. Többek között arra keresték a választ, hogy a terület felépítése jelent-e földrengés kockázatot. A kutatás alapján arra jutottak, hogy a Vashegytől Szombathelyig, a felszínig húzódó törésvonalak vannak, aktivitásukról azonban további mérések adhatnának bizonyosságot. Éppen ezért elengedhetetlen lenne Vas megyébe is egy szeizmográf telepítése - mondta dr. Unger Zoltán egyetemi docens, a program szombathelyi vezetője.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!